Способи напилення металів

9 Вересня 2020 15:05
Без рубрики

Напилення металу – це сучасна технологія обробки, в результаті якої відбувається ударну дію на оброблювану поверхню. На неї направляється розпечена струмінь. На великій швидкості відбувається контакт порошкових елементів складу з металевою поверхнею. В результаті зіткнення відбувається їх осадження.

Захисні покриття металів

Існує кілька методів, за допомогою яких напилюють такі покриття. Конкретна технологія напилення металів вибирається залежно від наявних даних:

  • рівень обробки (чорновий і фінішний);
  • експлуатаційні та технічні особливості;
  • витрати на оснащення (основний і додатковий);
  • і інші фактори.

З порошків таким чином можуть виготовлятися деталі. Але широкого поширення набули й різні види напилення металів з метою нанесення захисного шару. Для цього застосовуються спеціальні матеріали, що володіють підвищеною зносостійкістю, функціональністю і корозійну стійкість.

Нанесення вкриває шару при цьому зв’язується з певними труднощами. Адже він повинен бути рівним і гладким, щільно прилягати до несучої поверхні. Крім того, можливе розшарування нанесеного матеріалу. Тому застосовуються порошки, що закріплюються пластичної зв’язкою. Це шнурові матеріали, при нанесенні яких зв’язка випаровується, залишаючи тільки порошкоподібний інгредієнт на оброблюваному виробі.

лазерное напыление

Технологія напилення металів

Захисні покриття металів наносяться різними способами. напилення може бути наступних видів:
Вакуумне – відбувається сильне нагрівання, в результаті якого наноситься речовина в вакуумі переходить в пароподібний стан. І в такому вигляді воно конденсується на виробі. Утворюється тонка плоска плівка.

Термонапиленіе – складається з наступних операцій:

  • металеву сировину розплавляється в пальнику (пістолеті);
  • в такому стані воно напилюється за допомогою стиснутого повітря.

У газоплазмовий спосіб напилювання речовина у вигляді стрижня проходить по пістолету, потрапляючи там в потік пального газу. Так воно розплавляється і під тиском випадає на поверхню. Міцно зв’язуючись з нею, ці частинки моментально остигають, утворюючи зовнішній шар. Нанесене таким способом антикорозійне покриття для металу має планарно-стрічкову або стрічкову структуру. матеріали для цього підбираються залежно від температури плавлення – наскільки вона підходить для температурного режиму, створюваного пальником.

При плазмовому методі нагрівання відбувається в результаті використання електродуги, створюваної між електродами. Плазмовий струмінь створюється потрапляють в зону нагріву інертним газом. Він утворює плазму, в струмінь якої подається порошок. Він надходить на оброблювану підкладку в результаті плавлення.

Газодинамічне – для прискорення руху мікрочастинок наноситься речовини використовується ультразвукова струмінь газу. Вони вдаряються об підкладку, в результаті чого відбувається їх пластична трансформація. Без підвищення температур ззовні відбувається перехід кінематичної енергії в адгезионную і теплову. Так досягається зносостійке покриття металу однорідним шаром.

Лазерне – наплавка будь-якого металу може проводитися при обробці лазерним променем світла.

Існує багато способів нанесення захисного шару від корозії. Наприклад, оцинковка, що дозволяє істотно підвищити експлуатаційні властивості і довговічність використовуваних в різних сферах народного господарства виробів. Це найнадійніший спосіб додати матеріалу необхідні властивості.