Маркування болтів

3 Листопада 2020 17:50
Без рубрики

Болт – це циліндричний стрижень, виготовлений з металу. Він має зовнішню різьбу і головку, на яку наноситься клас міцності болта і інша інформація у вигляді чисел або символів. Нижче ви дізнаєтеся, як розшифрувати маркування на голівках метизів і як використовувати цю інформацію.

Сучасні виробництва в усьому світі виробляють всі з’єднання згідно з єдиними міжнародними і державним стандартам. До них відносяться стандарти ISO (міжнародний) і ДСТУ (український), і інші, за якими працюють виробництва в інших країнах. На заводі ЗРС продукція виготовляються відповідно до встановлених в Україні стандартам, тому ви можете бути впевнені в її надійності і якості.

Позначення на шляпці болтів

Що означають цифри на болтах: розшифровка маркування

Дізнатися, що означають цифри на болтах, нескладно. З огляду на єдиний стандарт, на всіх кріпленнях маркування однакова, завдяки чому її легко розшифрувати. Вона включає:

  1. Клас міцності. Визначає сферу застосування кріплення і граничне навантаження, яке він може витримати.
  2. Клеймо виробника. Дозволяє ідентифікувати завод-виготовлювач металовироби.
  3. Стрілка, яка вказує на ліву різьбу. Правобічна різьба Ніяк не позначається.

Маркування болтів на капелюшку може бути опуклою або поглибленої. Її вигляд і розміри визначаються заводом, що виробляє деталі. Вона наноситься на всі вироби, різьблення яких має діаметр більше 6 мм. Для запчастин з меншим діаметром різьблення, згідно зі стандартом, маркування необов’язкова і наноситься за бажанням заводу-виготовлювача.

Запчастини, виготовлені методом нарізання або іншим, відмінним від штампування, що не маркуються. Однак значення можуть наноситися на капелюшок кріплень на прохання замовника.

Клас міцності болта: як зрозуміти нанесені цифри

Види болтів

Цифри на капелюшку болта дозволяють визначити максимальне навантаження, яке може витримати з’єднання з цією деталлю і матеріал, з якого він виготовлений.

Ці позначення – клас міцності. Залежно від типу матеріалів він вказується по-різному:

  1. Для виробів з вуглецевої сталі це дві цифри, розділені крапкою. Перша вказує на граничне навантаження з’єднання в тоннах, друга – показує відношення меж плинності і міцності (помножене на 10).
  2. Маркування болтів з нержавіючої сталі дещо відрізняється. Вона складається з позначення марки стали і показника границі міцності. Сталь марки А2 стійка до впливу води, А4 – лугів, кислот і солей. Міцність позначається числами – 50, 60, 80.
  3. Кріплення з мартенситних сталей маркуються належать до виробів з вуглецевої. Але число підкреслюється знизу. Також допустимо не використовувати точку між значеннями.

Розглянемо приклад. На капелюшку металовироби позначені цифри 8.8. Це означає, що з’єднання з ним здатне витримати навантаження до 8 тонн на квадратний сантиметр. При перевищенні цього значення деталь просто порветься. </ P>

Як бачите, розшифрувати що означають цифри на болтах для фахівця не складає труднощів. Використовуючи цю інформацію ви легко підберете необхідний виріб для з’єднань.

Замовити надійні запчастини ви можете на нашому сайті. Завод Рейкових Скріплень займається виробництвом виробів з металу, використовуючи сучасні технології і обладнання. Максимальна продуктивність, висока якість продукції, мінімальна кількість шлюбу – наші головні переваги. Ми поставляємо продукцію нашого заводу не тільки по Україні, але і в країни СНД. Телефонуйте нашим менеджерам за номерами телефонів з розділу Контакти, і вони дадуть відповідь на всі питання, а також допоможуть оформити замовлення.