Основи листового штампування

1 Грудня 2020 17:38
Без рубрики

Сутність процесу листового штампування полягає в зміні вихідного матеріалу під тиском. До цього методу зараз активно вдаються при виробленні різноманітної номенклатури на металообробних підприємствах. Виготовляються таким чином товари задіюються в промисловості і різних сферах народного господарства.

Сутність процесу листового штампування

Цей поширений в наші дні спосіб використовували здавна. В сучасних умовах використовується об’ємна і листове штампування . Листове штампування металу – це створення напівфабрикатів, деталей та іншої готової продукції, при якому сировина піддається тиску і деформується для досягнення заданих параметрів. Так діяли ще наші предки, виготовляючи колишню начиння, прикраси і навіть зброю. У старі часи застосовувалося елементарне штампування, але ще в кінці XIX століття технології почали модернізуватися і вдосконалюватися. Одночасно розширювався асортимент продукції, що виготовляється. Стали проводитися товари масового попиту. Досягалося високу якість продуктів, вироби володіли високими експлуатаційними характеристиками.

Справжній прорив був зроблений в ХХ столітті. Був досягнутий новий рівень виробництва. Обладнання та інструмент, що застосовуються при листовому штампуванні, дозволяли масово виробляти металовироби, застосовувані в автомобільній промисловості, судно-, авіа-, ракетобудуванні.

Переваги технології

Популярність даної технології забезпечена цілу низку переваг:

  • Можливість створення напівфабрикатів і готових виробів у великій різноманітності. Досягаються різні форми і параметри.
  • Впровадження високотехнологічних і продуктивних ліній виробництва дозволяє досягти високого рівня автоматизації.
  • Сучасний рівень виробництва, яке використовується обладнання та інструмент для холодного штампування дозволяють створювати високоточні деталі, які не потребують додаткової обробки для підгонки розмірів і можуть бути взаємозамінними. </ Li>

Чим простіше виготовляється робити, тим, відповідно, і простіше використовуване обладнання. Наприклад, для створення високоточних і складних деталей застосовується спеціальний прес, оснащений декількома повзунами.

Визначення параметрів холодного листового штампування

Листове штампування є технологією, що вимагає застосування відповідного вихідного матеріалу. Для отримання якісного результату обов’язково враховуються такі параметри сировини:

  • здатність поглинати механічну енергію при деформації;
  • теплопровідність;
  • стійкість до високих температур;
  • механічна міцність, твердість;
  • провідність електрики і магнітних полів;
  • стійкість до корозії, зносостійкість, довговічність;
  • маса.

Визначення параметрів холодного листового штампування – обов’язкова частина проектування технологічного процесу. Обов’язково потрібно вивчити і врахувати всі характеристики використовуваного матеріалу.

Листова сталь для холодного штампування

Листова сталь для холодного штампування може бути у вигляді тонких стрічок, виготовлених у вигляді окремих аркушів заготовок або сталевих смуг. Штампування може бути різних видів: холодної та гарячої. Термічна обробка металу в даному випадку застосовується рідше. Вона використовується тільки у випадках недостатньої пластичності оброблюваних матеріалів. Зазвичай так обробляються листи металу з товщиною до 5 мм.