Способи кріплення кранових рейок

16 Листопада 2020 18:02
Без рубрики

Вибираючи способи кріплення кранових рейок слід враховувати вантажопідйомність крана, вид його ходових коліс і передбачуваний режим роботи.

Виділяють три види шляхів, які використовуються в кранах:

  • звичайні залізничі;
  • бруски;
  • спеціального профілю.

Ходові колеса крана можуть бути:

  • конічні – встановлюються в кранах, вантажопідйомність яких обмежується 50 т, для них необхідні залізничні колії із закругленою голівкою;
  • циліндричні – для таких коліс використовується шлях з плоскою головкою.

Кріплення рейок до підкранових балках – основні типи

Надійне кріплення кранових рейок забезпечує нормальний режим експлуатації для всього механізму. При неправильному виборі типу фіксації або ненадійному закріпленні шляхів можливий швидкий вихід з ладу всього крана в результаті розлади шляху або пояса.

Кріплення кранових рейок до підкранових балках виконується двома методами:

  • нерухомим;
  • рухомим (допускає рихтування).

При нерухомому, брусковий шлях приварюється до поясу. Попередньо необхідно виконати ретельну рихтування. Такий спосіб підходить виключно для механізмів, які працюють в легкому режимі. В інших випадках необхідно залишити можливість при необхідності виконувати рихтування, тобто, виконувати рухоме кріплення рейок до підкранових балках.

Якщо пояс підкранової балки неширокий, допускається закріплення шляхів за допомогою гаків, які спрямовані в різні боки. Крок – кожні 500-700 мм. В інших випадках, для фіксації необхідний набір спеціальних кріплень для забезпечення належного функціонування механізму.

Елементи кріплення рейок до підкранових балках: планки, накладки

Основні елементи кріплення рейок до підкранових балках – це планки, накладки, болти різної спрямованості для різних типів механізмів і шляхів.

При рухомому методі фіксація виконується за допомогою планок, які вставляються в спеціальні пази. У планках просверливаются отвори овальної форми, в підкладках – круглої, для болтів. Для їх закріплення використовують мінімум два болта.

При установці накладок їх не доводять впритул. Зазор в 10-20 мм необхідний для рихтування колії. Спочатку кріпильні планки встановлюються в пази, потім пази приварюються до підкладок. Якщо ви вирішите спростити конструкцію і не використовувати пази, а відразу приварити кріплення, в майбутньому, це призведе до руйнувань під впливом ударних сил, і, як наслідок, до дорогого ремонту.

На сайті заводу ЗРС ви можете придбати якісні кранові рейкові кріплення за прийнятною ціною. На сайті ви знайдете накладки різного типу, завзяті і притискні планки, виготовлені відповідно до встановлених в Україні стандартам. Кріплення підходять для підстави, виготовленого з будь-якого матеріалу: метал, бетон або дерево.

Для замовлення необхідної партії продукції звертайтеся до наших менеджерів за телефонами, які вказані в розділі Контакти. Потужності нашого виробництва дозволяють виготовляти металеві вироби будь-якої складності в будь-яких кількостях. Доставка продукції заводу ЗРС здійснюється по всій Україні і в країнах СНД.